Miasto Kętrzyn - Gospodarka

Na płaszczyźnie gospodarczej miasta działa kilka zakładów o dużej renomie w Polsce i na rynkach światowych. Zakład Przemysłu Odzieżowego „Warmia" produkujący odzież damską i męską od wielu lat ubiera reprezentantów Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Niekwestionowanym smakiem majonezu może się poszczycić Spółdzielnia Pracy Produkcyjno-Handlowa „Majonezy", której produkt jest liderem na rynku majonezów na Warmii i Mazurach. Energiczny rozwój firmy pozwala zdobywać kolejne rynki zbytu. Oprócz kętrzyńskiego majonezu Miasto Kętrzyn może się poszczycić słynnym kętrzyńskim piernikiem, którego aromat przypomina niezapomniane smaki babcinych wypieków.

Rozwija się, również przemysł meblarski. MTI - Furninova Polska Sp. z o.o. jest producentem mebli tapicerowanych. Firma eksportuje swoje wyroby do wielu krajów świata, przede wszystkim do krajów skandynawskich, Niemiec, Holandii, Francji, Islandii, Litwy i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W 2009 roku Miasto Kętrzyn zajęło 9 miejsce pośród 100 samorządów z całej Polski w rankingu „Złotej setki gmin" organizowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono że, na atrakcyjność regionów składają się nie tylko walory lokalizacyjne, ale i realny sposób ich wykorzystania, efektywność kapitału ludzkiego, rzeczowego, jak i napływu inwestycji a także zagospodarowanie infrastrukturalne oraz poziom i zaawansowanie procesów urbanizacyjnych. Atrakcyjność w dużym stopniu, kreują lokalne władze i interesariusze rozwoju lokalnego.

baner barciany

baner ketrzyn

baner korsze

baner lgd

baner reszel

baner srokowo

baner ug ketrzyn

image001
pudwagi

Kontakt z nami

Adres

Związek Gmin "BARCJA"
ul. Plac Piłsudskiego 1
11-400 Kętrzyn

Telefon
+48 089 751 24 50
Email

barcja@wp.pl

Napisz do nas